Pytania
Zadzwoń i zamów usługę - tel. 606-213-267

Dobranie odpowiednich rur do instalacji owocuje wieloletnim, bezawaryjnym działaniem. Jako hydraulik polecić mogę rury firm takich jak VAVIN, HERZ czy KISAN. Zakup odpowiednich rur jest ważny, ponieważ po wykonaniu instalacji nie mamy do nich dostępu, a właśnie tam występują najczęściej awarie.

Jeżeli chcemy mieć czystą wodę to dobrze jest zamontować filtr do wody (Cosmo Clean) z opłukiwaną siatką filtrującą, która bezustannie filtruje wodę. Filtr taki zatrzymuje na siatce zanieczyszczenia, rdzę, opiłki, piasek lub inne elementy stałe.

Przy ogrzewaniu w domkach lub obiektach przemysłowych dobrze jest instalować piece markowe. Do takich zaliczają się przede wszystkim piece firm Viessmann i Buderus. Piece te posiadają wyjątkowo dobrą automatykę i służą przez długie lata.

Tutaj po raz kolejny warto zainwestować dodatkowe pieniądze i zaopatrzyć się w zestaw dobrej firmy. Po zamontowaniu takiego zestawu nie jesteśmy w stanie dokonać jakichkolwiek napraw bez rozebrania zabudowy - co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Niestety zestawy tanie bardzo często ulegają awarii.

Można zainstalować kominek z płaszczem wodnym w układzie zamkniętym z wężownicą schładzającą - do ochrony kominka i instalacji przed przegrzaniem. Wężownica przystosowana jest do pracy pod ciśnieniem w układzie zamkniętym.

W domkach jednorodzinnych można zastosować system ogrzewania kanałowego. Ogrzewanie pomieszczeń przy pomocy grzejników zabudowanych w podłodze. Jest to ogrzewanie alternatywne do ogrzewania podłogowego, płaszczyznowego - czyli tzw. podłogówki.

Do instalacji wody ciepłej i zimnej w domkach jednorodzinnych można zastosować rury zgrzewane plastikowe, miedziane na lut miękki lub też skręcane zaciskowo typu PEX.

Część instalacji należy wykonać przed położeniem tynków. Po położeniu tynków należy wykonać montaż grzejników, a także pieca c.o.

Koszt tego typu instalacji liczy się za 1 metr kwadratowy. Orientacyjna cena 1 metra - 35zł.

Dobieranie wielkości kotła i zasobnika ciepłej wody uzależnione jest od ilości osób, które korzystają z wody. Piec dobiera się do powierzchni budynku, w którym powinien podgrzewać wodę w zasobniku, jak również w centralnym - a także biorąc pod uwagę czy będzie to piec jedno czy dwufunkcyjny. Wybór kotła i zasobnika wody najlepiej konsultować z hydraulikiem, który wykonuje instalacje.

Tak, ponieważ tego rodzaju metoda pozyskiwania energii ma wiele plusów. Przede wszystkim możemy dzięki niej ograniczyć koszty za energię i wytwarzać ją w sposób w pełni ekologiczny - unika się emisji wszelkich gazów.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to aby do odpływów nie dostawały się wszelkiego rodzaju przedmioty czy też resztki jedzenia. Co jakiś czas odpływ warto przeczyścić odpowiednimi środkami, ew. octem i sodą. Warto odpływ przepłukać też ciepłą wodą, ponieważ rozpuszcza ona zalegający tłuszcz.